1. O firmie
  2. Sprzęt
  3. Wkłady do drukarek laserowych
  4. Wkłady do drukarek atramentowych
  5. Co to jest regeneracja katridży

Sprzęt

       Po roku istnienia na rynku Merkor s.c. zainwestował w pół profesjonalne urządzenie szwajcarskiej firmy CBR Inkcharger 600, pozwalające na zwiększenie produkcji, poprawę jakości wydruków oraz zwiększenie wydajności kartridża,. Urządzenie to umożliwiło  regenerowanie czarnych wkładów do drukarek atramentowych.
Inkcharger 600 posiada jedną stację napełniającą z możliwością odsysania pozostałości tuszu w kartridżu i wyrównanie ciśnienia oraz odsysanie niezależne pozwalające na czyszczenie dysz drukujących.

       Po pół roku od zakupu Inkcharger 600 postanowiliśmy zbudować w pełni profesjonalne urządzenie do regeneracji wkładów czarnych na dwie stacje napełniające i tak w 2004 r. powstał InkFaster Black.
       InkFaster Black posiada dwie stacje napełniające z możliwością odsysania pozostałości tuszu w kartridżu i wyrównania ciśnienia oraz odsysania niezależnego, które pozwala na czyszczenie dysz drukujących, specjalną przystawkę służącą do napełniania kartridzy posiadających gąbkę przez dysze wylotowe co umożliwia czyszczenie dysz drukujących z zewnątrz kartridża.

       W 2005 r. kupiliśmy profesjonalne urządzenie w/w firmy CBR Unicharger 100, służące do regeneracji wkładów atramentowych kolorowych i czarnych. Unicharger 100 jest urządzeniem posiadającym system napełniania czasowego, czyli czas napełniania kartridża przeliczamy jest na mililitry (1s=1,2ml), komorę próżniową służącą do napełniania kartridża w otoczeniu próżni. Dzięki próżni tusz wtłaczany do kartridża równomiernie układa się na dole kartridża. Taki system napełniania kartridża daje lepszą jakość wydruków, większą jego pojemność, co przekłada się na zwiększenie ilości drukowanych stron. Na urządzeniu Unicharger 100 napełniane są kartridże posiadające gąbkę. InkSelector, w który zaopatrzony jest Unicharger 100, umożliwia podłączenie do urządzenia 12 rodzajów tuszu.

       W parku maszynowym posiadamy także taki sprzęt jak:

1. Wirówka służąca do opróżniania kartridży z resztek tuszu

(fot. wirówka i jej wnętrze)


2. Płuczka ultradźwiękowa służąca do udrażniania i czyszczenia dysz drukujących

 

 

 

 

3. Oklejarka do kartridży Firmy MS z  możliwością podgrzania ciepłym powietrzem oklejanej głowicy dzięki czemu taśma oklejająca lepiej okleja głowicę i kartridż nie wysycha.
4. Urządzenia testujące jakość wydruku oraz elektronikę kartridża